En Çok Kazandıran Bahis Tahmin (Betting Tips) Siteleri 2017 – 2018

ŞOK’da ki makarna

Domates Stoklama Zamanı

BİM’de ki DOST peynir ve yoğurt

En Ucuz Online Alışveriş Siteleri Top 3

Nereden Ne Alınır? 16 Haziran 2017

ucuz alışveriş

Türkiye’de online alışveriş siteleri her geçen gün hızlı bir şekilde artarken, hangi alışveriş siteleri nin daha güvenli, hangilerinin daha ucuz fiyatlar sunduğu ise alıcıların kafasını bir hayli karıştırmış durumda. Fiziksel satışın azaldığı, e-ticaretin ise hızlı bir şekilde arttığını düşündüğümüzde e-ticaret kullanıcılarının bu bilgi bulanıklığını gidermek için çeşitli alternatiflerde yok değil. Akakçe, cimri, epey gibi fiyat karşılaştırma siteleri müşterilere satın alacağı ürünler hakkında fikir vermekte. Peki bu yeterli mi? Tabiki hayır..

Büyük ölçekli internet sitelerinden orta ve küçük ölçekli e-ticaret sitelerine kadar neredeyse tümündeki en büyük sıkıntı yetersiz içerik. Ürün ismi, ürünün 3-4 fotoğrafı ve ürünün fiyatını ekleyip hadi gelip alın diyorlar resmen. Sonrasında ise neden satışlarımız düşük diye dert yanan site sahipleri, sırf yetersiz içerik yüzünden e-ticaret sitesini kapatmak zorunda kalan vs… daha birçok örnek sayabiliriz.

Resmin tamamına baktığımızda A.B.D de ve Avrupa’da hızla gelişen e-ticaret ne yazık ki ülkemizde halen istenen seviyelere bir türlü gelemedi. Artış var mı? Var ama henüz yeterli seviyelerde değil.

Fiziksel mağazanın bir sürü masrafı var. Dükkan kirası, elektirik, su, ısıtma, soğutma giderleri, depolama, lojistik, eleman giderleri vs.. örnek masrafları çoğaltabiliriz. Peki e-ticaret öyle mi?

1 adet alan adı, 1 adet hosting ve 200 ila 1.000 TL arası site kurulumu için bütçe ve ürünlerinizi stoklayacağınız bir depo hepsi bu kadar.

Resme bu şekilde baktığımızda e-ticaretin fiziksel satışı yok edebileceğini de net bir şekilde görebiliriz.

Yani siz tedarikçiden 500 TL ye aldığınız bir ürünü yukarıda saydığım masrafları eklediğinizde 750 ila 1.000 TL ye satmaya çalışırken sadece e-ticaret sitesi olan rakibiniz ayn ürünü 500 TL ye alıp 600 TL ye rahatlıkla satabiliyor.

Hal böyle olunca da ne yazık ki fiziksel satış yapan mağazalar birer birer kepenk kapatmak zorunda. Bu aşamada da fiziksel mağaza sahipleri e-ticaret yaparak hayatta kalmaya çalışıyor. Bu gayet mantıklı gibi görünse de eninde sonunda kaçınılmaz son onları bekliyor aslında.

Gelin şimdi sizinle alışveriş yapabileceğiniz, yada mağaza açıp satışlar yapabileceğiniz herşeyden önemlisi güvenli ve müşterilerin güvenle alışveriş yapabileceği internet sitelerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

1- n11.com

N11 listemizin 1.sırasında çünkü özellikle son yıllarda yaptıkları yatırımlarla ciddi anlamda markalaşmış durumdalar. Alexa Türkiye sıralamasında 20.sırada bulunan n11 bu sıralamaya göre günlük birkaç milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. E-ticaret siteniz var ise ne yapıp edin ve n11 de mağaza açın derim. N11 de mağaza açmak çok kolay değil tabiki ama emin olun mağazanızı açtığınızda satış grafiklerinizde gözle görülür bir artış olduğunu hemen göreceksiniz.

2- Gittigidiyor.com

Listemizin 2.sırasında hepimizin yakında tanıdığı Türkiye’nin en eski online alışveriş sitelerinden gittigidiyor var. Gittigidiyor e-ticarette hayatta kalabilmek için oldukça önemli sitelerden biridir. GG’de de mağaza açma sistemi mevcut. Bu bağlamda fiziksel mağazası olanda gg’de dükkan açıyor, sadece e-ticaret yapanda. Dolayısı ile sizde e-ticaret ile ilgileniyorsanız vakit kaybetmeden gg’de dükkan açmanız lazım. Alexa Türkiye sıralaması 23 olan gittigidiyor.com da muhtemelen günlük en az 2 milyon ziyaretçi potansiyeline sahip.

3- Sanalpazar.com

Gitti gidiyor gibi eski fakat reklam yapmayı pek sevmeyen, bu bağlamda da adını pek duyuramamış sanalpazar listemizin 3.sırasında. Diğer iki güçlü rakibi mağaza sistemi ile çalışan sanalpazarı rakiplerinden ayıran en büyük özelliği dijital satışlara da yer veriyor oluşudur. Yani sitede bir windows yazılımdan, internet sitenize ekleyebileceğiniz arayüze kadar birçok dijital satış bulmak mümkün. Rakipleri gibi fiziksel ürünlerde satılan sanalpazar.com un alexa Türkiye sıralaması ise şuan 715 gibi görünüyor. Güçlü rakiplerine nazaran daha kolay mağaza açabileceğiniz sanal pazar sizinde ilk tercihleriniz arasında olabilir.

Hepsiburada neden listede yok diye düşünmenize gerek yok, çünkü hepsiburada.com mağaza açma sistemine sahip değil ve sadece kendi ürünlerini satmakta.

Ek olarak aliexpress’e de listede yer verebiliriz fakat e-ticaret mağazanız var ise yada bu sektöre girecekseniz ilk olarak yukarıda belirttiğim sitelerde mağaza açıp tecrübe kazandıktan sonra aliexpress de mağaza açarak yurt dışı satışlara başlayarak dünyaya açılabilirsiniz. Unutmayın! Yavaş ve kendinden emin adımlarla gitmek en mantıklısı.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Avm 11 Ağustos 2017

Güzel bir paylaşım olmuş elinize sağlık.